מאמרים

בנקים, כסף, השקעות ומסחר - חלק II

/> מסחר- זה השם לפעולה אותה אנשים מבצעים, בחור בישראל יכול לקנות מניות מבחורה פינית שרצתה למכור את המניות בהן החזיקה, כל הפעילויות הללו נקראות מסחר.
תחום הפיננסים בארץ בפרט ובעולם ככלל מתפתח ויש כיום חשיבות גבוהה להעביר החל מהגילאים הצעירים את הידע הזה. בעבר היה נהוג ללמוד את כל הדברים האלה "על הבשר" ותוך כדי החיים, היום כבר בבתי ספר תיכוניים ניתן ללמוד קורסים בכלכלה המעשירים את הידע ועוזרים לקבל קצת מושג וידע מה קורה בעולם הגדול (ויכול להיות גם המפחיד)כמו ממש.
לאחר שלב התיכון למי מהאנשים שלא רוצים להשקיע יותר מדי זמן מחייהם ישנם עשרות קורסים פרטיים בהם מלמדים ומסבירים לנו על העולם הכלכלי, תנודות שוק, סחר במניות ובאג"ח, ייעוץ השקעות ועוד. לאנשים שרוצים להשקיע בלימודים גבוהים יש לימודי מנהל עסקים, כלכלה, חשבונאות, מסחר, שוק ההון האמריקאי וכו'.
כמובן שלימודים אלה הם יותר מעמיקים ונותנים הרבה יותר כלים להצלחה בעולם הכלכלי, וחלקם אף נותנים לנו מקצוע לחיים, שלא כמו הסרת שיער אותה אנו צריכים לעשות פעם בכמה זמן, אלו כלים שאנו משתמשים בהם בחיי היום-יום.
לימודים כאלה מומלצים בחום, הם עוזרים לנו להבין איך מתנהלים נכון מבחינה כלכלית, איך אפשר למקסם את הרווחים שלנו ואיך לשלוט בהוצאות שלנו וזה דבר שלא כל אחד יודע בטבעיות.

חזרה לחלק ראשון